Cos2.forumulmeu.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cos2.forumulmeu.ro

Cel mai smecher forum
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Distractie
››Televiziune
››Sport
››Filme
››Muzica
››Poze
››Jocuri
››Bancuri
››Retete culinare
››Pescuit si Vanatoare
Mica Publicitate


››Vanzari
››Cumparari
››Schimburi
››Imobiliare
››Prestari Servicii
››Locuri De Munca


Subforumuri
››Internet
››Politica
››Economie
››Legislatie
››Sanatate
››Educatie si Invatamant
››Agricultura si gradinarit
››Nunta
››Copii
››Frumusete
››Dragoste
››Monden
››Comert
››Constructi
››Diaspora
››Animale
››Religie si spiritualitate
››Astrologie si paranormal
Ultimele subiecte
» Ho Ho Ho [],(),(),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyDum Dec 08, 2013 4:35 pm Scris de rus27

» IDM Integration
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptySam Aug 24, 2013 12:15 am Scris de neludana2000

» Iron Man 3 [2013],(Acţiune, Aventuri, Fantastic),(Robert Downey Jr.),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptySam Apr 27, 2013 1:56 am Scris de RiCoRo

» canale tv
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyMier Apr 03, 2013 10:54 am Scris de Admin

» The Fast and the Furious 6 [2013],(Acţiune, Aventuri, Crimă, Thriller),(Dwayne Johnson, Vin Diesel, Paul Walker, Michelle Rodriguez),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyJoi Ian 03, 2013 3:57 am Scris de joxxer92

» Magic Mike [2012],(Biography, Comedy, Drama),(Channing Tatum, Alex Pettyfer, Matthew McConaughey, Matt Bomer, Joe Manganiello),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyMier Oct 17, 2012 2:10 am Scris de Admin

» Seeking a Friend for the End of the World [2012],(Comedie, Dramă, Romantic, SF, Dragoste),(Steve Carell, Keira Knightley),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyMier Oct 17, 2012 1:25 am Scris de Admin

» Madea’s Witness Protection [2012],(Comedie),(Danielle Campbell, Denise Richards, Tyler Perry),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyMier Oct 17, 2012 1:16 am Scris de Admin

» The Campaign [2012],(Comedie),(Zach Galifianakis, Will Ferrell),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyMier Oct 17, 2012 1:03 am Scris de Admin

» Taken 2 [2012],(Acţiune, Crimă, Dramă),(Liam Neeson),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyMar Oct 16, 2012 8:32 am Scris de Admin

» Looper [2012],(Acţiune, SF),(Bruce Willis, Emily Blunt, Joseph Gordon-Levitt),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyMar Oct 16, 2012 8:15 am Scris de Admin

» The Expatriate [2012],(Acţiune, Thriller),(Aaron Eckhart, Liana Liberato, Olga Kurylenko),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyVin Oct 05, 2012 6:57 am Scris de Admin

» Dredd [2012],(Acţiune, SF),(Karl Urban, Lena Headey, Olivia Thirlby),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyVin Oct 05, 2012 6:32 am Scris de Admin

» Stolen [2012],(Acţiune, Thriller),(Nicolas Cage, Malin Akerman, Josh Lucas),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyVin Oct 05, 2012 6:15 am Scris de Admin

» 6 Bullets [2012],(ACŢIUNE, CRIMĂ, THRILLER),(Jean-Claude Van Damme, Bianca Bree, Kristopher Van Varenberg),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyVin Oct 05, 2012 5:54 am Scris de Admin

» The Bourne Legacy [2012],(Acţiune, Aventuri, Thriller),(Jeremy Renner, Edward Norton, Rachel Weisz),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyVin Oct 05, 2012 5:12 am Scris de Admin

» Resident Evil: Retribution [2012],(Acţiune, Horror, SF, Thriller),(illa Jovovich, Sienna Guillory, Wentworth Miller, Jensen Ackles),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyVin Oct 05, 2012 5:02 am Scris de Admin

» The Possession [2012],(Horror, Thriller),(Natasha Calis, Kyra Sedgwick, Jeffrey Dean Morgan),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyVin Oct 05, 2012 4:52 am Scris de Admin

» People Like Us [2012],(Dramă),(Chris Pine, Elizabeth Banks, Olivia Wilde, Michelle Pfeiffer),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyVin Oct 05, 2012 4:42 am Scris de Admin

» Red Lights [2012],(Thriller),(Robert De Niro, Sigourney Weaver, Cillian Murphy),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyVin Oct 05, 2012 4:34 am Scris de Admin

» That’s My Boy [2012],(Comedie),(Adam Sandler, Andy Samberg),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyVin Oct 05, 2012 4:26 am Scris de Admin

» Arbitrage [2012],(Thriller),(Richard Gere, Susan Sarandon, Tim Roth),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyVin Oct 05, 2012 4:16 am Scris de Admin

» Cosmopolis [2012],(Dramă),(Robert Pattinson, Sarah Gadon, Jay Baruchel, Paul Giamatti),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyVin Oct 05, 2012 3:57 am Scris de Admin

» The Dinosaur Project [2012],(Aventuri, SF),(Natasha Loring, Matt Kane),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyVin Oct 05, 2012 3:48 am Scris de Admin

» Rock of Ages [2012],(Comedie, Dramă, Muzical, Romantic, Dragoste),(Tom Cruise, Paul Giamatti, Malin Akerman),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyVin Oct 05, 2012 3:39 am Scris de Admin

» The Magic of Belle Isle [2012],(Comedie, Drama),(Emma Fuhrmann, Madeline Carroll, Virginia Madsen),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyMar Sept 18, 2012 7:05 am Scris de Admin

» The Five-Year Engagement [2012],(Comedie, Dragoste),(Jason Segel, Emily Blunt),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyMar Sept 18, 2012 7:02 am Scris de Admin

» Supa de rosii
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyVin Sept 14, 2012 5:10 am Scris de Admin

» Supa de mazare cu galuste
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyVin Sept 14, 2012 4:58 am Scris de Admin

» Paine neagra cu seminte de in
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyVin Sept 14, 2012 2:41 am Scris de Admin

» Paine rustica cu masline
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyVin Sept 14, 2012 2:25 am Scris de Admin

» Paine cu iaurt si seminte de in
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyVin Sept 14, 2012 2:19 am Scris de Admin

» Chec aperitiv cu masline
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyMar Sept 11, 2012 2:28 am Scris de Admin

» Briose cu omleta si carnati
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyMar Sept 11, 2012 2:25 am Scris de Admin

» Abraham Lincoln: Vampire Hunter [2012],(Acţiune, Fantastic, Horror, Thriller),(Mary Elizabeth Winstead, Benjamin Walker),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyJoi Aug 30, 2012 4:28 am Scris de Admin

» The Expendables 2 [2012],(Actiune, Aventura, Thriller),(Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, Chuck Norris, Dolph Lundgren, Jet Li),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyJoi Aug 30, 2012 3:36 am Scris de Admin

» Assassin's Bullet [2012],(Actiune, Drama, Thriller),(Christian Slater, Donald Sutherland, Elika Portnoy, Timothy Spall),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyMar Aug 14, 2012 12:31 am Scris de Admin

» Total Recall [2012],(Actiune, Aventura, SF, Thriller),(Colin Farrell, Kate Beckinsale, Jessica Biel),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyDum Aug 12, 2012 10:40 pm Scris de Admin

» Citizen Gangster [2011],(Drama, Crima),(Kevin Durand, Charlotte Sullivan, Kelly Reilly, Scott Speedman, William Mapothe),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyMar Aug 07, 2012 9:28 am Scris de Admin

» One in the Chamber [2012],(Acţiune, Thriller),(Dolph Lundgren, Cuba Gooding Jr., Billy Murray),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyMar Aug 07, 2012 9:05 am Scris de Admin

» The Tall Man [2012],(Horror,Mister, Thriller),(Jessica Biel, Stephen McHattie, William B. Davis),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyMar Aug 07, 2012 8:54 am Scris de Admin

» The Forger [2012],(Drama),(Josh Hutcherson, Hayden Panettiere, Lauren Bacall),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptySam Iul 28, 2012 10:49 am Scris de Admin

» Hijacked [2012],(Acţiune, Thriller),(Dominic Purcell, Randy Couture, Vinnie Jones),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyVin Iul 27, 2012 10:36 am Scris de Admin

» StreetDance 2 [2012],(Dramă, Muzical, Romantic),(),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyVin Iul 27, 2012 10:30 am Scris de Admin

» Alien Origin [2012],(Horror, Sci-Fi, Thriller),(Chelsea Vincent, Peter Pedrero, Philip Coc),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyVin Iul 27, 2012 10:22 am Scris de Admin

» The Dark Knight Rises [2012],(Acţiune, Crimă, Dramă, Thriller),(Gary Oldman, Christian Bale, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyVin Iul 27, 2012 10:12 am Scris de Admin

» White collar [2009],(Comedie, Crima, Drama),(Matt Bomer, Tim DeKay, Willie Garson, Tiffani Thiessen, Sharif Atkins),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyVin Iul 20, 2012 9:18 am Scris de Admin

» Weeds [2005],(Comedie, Crima, Drama),(Mary-Louise Parker, Hunter Parrish, Alexander Gould, Kevin Nealon, Justin Kirk),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyVin Iul 20, 2012 9:14 am Scris de Admin

» Veronica Mars [2004-2007],(Drama, Crima, Mister),(Kristen Bell, Percy Daggs III, Jason Dohring, Francis Capra, Enrico Colantoni),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyVin Iul 20, 2012 9:11 am Scris de Admin

» V [2009],(Drama, SF, Thriller),(Elizabeth Mitchell, Morris Chestnut, Joel Gretsch, Logan Huffman, Laura Vandervoort),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyVin Iul 20, 2012 9:08 am Scris de Admin

Subiectele cele mai active
Mission: Impossible - Ghost Protocol[2011],(Acţiune, Aventuri, Thriller),(Tom Cruise, Paula Patton, Simon Pegg),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Wrath of the Titans [2012],(Actiune, Aventura, Fantezie),(Liam Neeson, Ralph Fiennes, Sam Worthington),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
We Bought a Zoo [2012],(Comedie, Dramă),(Matt Damon, Scarlett Johansson, Thomas Haden Church),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Haywire [2011],(Acţiune, Thriller),(Channing Tatum, Ewan McGregor, Michael Douglas, Gina Carano),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Dark Tide [2011],(Thriller),(Halle Berry, Olivier Martinez),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Coriolanus [2011],(Dramă, Istoric, Thriller),(Gerard Butler, Ralph Fiennes),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
John Carter [2012],(Acţiune, Aventuri, Fantastic, SF),(Lynn Collins, Taylor Kitsch),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Ghost Rider: Spirit of Vengeance[2012],(Acţiune, Fantastic, Thriller),(Nicolas Cage),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
One for the Money [2012],(Acţiune, Comedie, Crimă, Thriller),(Katherine Heigl, Jason O'Mara, Daniel Sunjata),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Contraband [2012],(Acţiune, Crimă, Dramă),(Mark Wahlberg, Kate Beckinsale, J.K. Simmons, Ben Foster),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Top postatori
Admin (1111)
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_vote_lcapMarea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_voting_barMarea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_vote_rcap 
marius1188 (17)
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_vote_lcapMarea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_voting_barMarea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_vote_rcap 
mitdrag5 (12)
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_vote_lcapMarea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_voting_barMarea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_vote_rcap 
bobcristi22 (12)
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_vote_lcapMarea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_voting_barMarea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_vote_rcap 
bdaniela (10)
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_vote_lcapMarea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_voting_barMarea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_vote_rcap 
andrea110 (9)
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_vote_lcapMarea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_voting_barMarea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_vote_rcap 
mada33mad (8)
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_vote_lcapMarea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_voting_barMarea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_vote_rcap 
bebebemat (8)
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_vote_lcapMarea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_voting_barMarea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_vote_rcap 
olgabyy (6)
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_vote_lcapMarea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_voting_barMarea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_vote_rcap 
rus27 (1)
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_vote_lcapMarea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_voting_barMarea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului I_vote_rcap 

 

 Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 1111
Data de inscriere : 26/05/2011

Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului Empty
MesajSubiect: Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului   Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului EmptyMar Iul 03, 2012 3:03 am

Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului

Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului 60581382

La ora 14.00 a fost convocata, la cererea USL, o sesiune extraordinara pentru revocarea din functie a Avocatului Poporului. De asemenea, USL a depus cerere de revocare a presedintilor celor doua Camere.

Majoritatea PSD-PNL ia in calcul, in sesiunea extraordinara care a inceput marti, sa forteze schimbarea presedintilor celor doua Camere ale Parlamentului - Roberta Anastase si Vasile Blaga - inlocuirea judecatorilor CCR declarati incompatibili, revocarea Avocatului Poporului si initierea procedurii suspendarii presedintelui.

Cronologia evenimentelor, marti, 3 iulie:
ora 13.15 Vasile Blaga i se adreseaza lui Victor Ponta in Parlament: "Ati deschis calea spera anarhie - aceste este mesajul transmis romanilor si mesajul dus la Bruxelles. (...) Numai dumneavoastra va bucurati de Europa, pe romani vreti sa-i scoateti din Europa".

Sinteza declaratiilor premierului Victor Ponta in Parlamentul Romaniei:
ora 12.50
- "Ma aflu astazi in fata dumneavoastra pentru a indeplini o obligatie a presedintelui si a primului-ministru de a informa Parlamentul asupra dezbaterilor Consiliului European, care privesc intreaga Uniune Europeana, inclusiv Romania. Imi doresc ca acest prim moment in care Parlamentul este informat inainte si dupa Consiliul European sa se transforme intr-o regula a colaborarii intre institutiile statului. Este o intrare in normalitate".
- "Multumesc Parlamentului Romaniei pentru mandatul pe care mi l-a incredintat. Inteleg si respect decizia Curtii Constitutionale, dar cred ca presedintele si primul-ministru puteau, inainte de 28, sa rezolve problema de participare".
- "Alaturi de disciplina economica si de austeritate, sunt necesare si masuri de crestere economica. Coordonatele raspunsului UE la criza: consolidare fiscala, reforma structurala si guvernul pe care il conduc se va prezenta in fata dumneavoastra in perioada urmatoare cu raspunsuri la reforma structurala. Pentru Romania s-a decis ca orice fel de masura de crestere si orice fel de realocare la nivel european sa nu afecteze fondurile structurale".
- "O alta decizie importanta este posibilitatea pentru Romania de a realoca fonduri europene intre programele operationale. Toate aceste decizii s-au luat pe trei paliere: pachetul de recomandari specifice de tara, pactul de crestere si raportul privind viitorul uniunii economice si monetare".
- "Vreau sa fac o paranteza: a existat in dezbaterea publica ideea ca primul-ministru participa la Consiliul European la dezbaterea privind cedarea de suveranitate. in mod clar, primul-ministru nu poate sa discute tratate privind cedarea de suveranitate nationala, dar nici presedintele nu poate face acest lucru. Doar Parlamentul si cetatenii pot decide acest lucru".
ora 12.30 Comisiile juridice reunite au aprobat revocarea lui Gheorghe Iancu din functia de Avocat al Poporului, propunerea urmand sa fie validata de plenul reunit.
ora 12.00 USL reproseaza Avocatului Poporului, in cererea de revocare din functie, ca a utilizat prerogativele constitutionale si legale pentru a servi interesele politice ale PDL, ca s-a pronuntat in mod repetat asupra unor probleme politice fara sa fi fost sesizat, invocand inclusiv sesizarea in cazul ICR.
Prevederile legale invocate de USL sunt art. 58 alineatul 1 si art. 59 alineatul 1 din Constitutie referitoare la rolul Avocatului Poporului si la modul in care isi exercita atributiile si articolele 2 si 8 din legea de functionare a institutiei, care stabilesc ca este autoritate publica autonoma si independenta fata de orice autoritate publica si ca juramantul depus de Avocatul Poporului cuprinde si indatorirea acestuia de "a-si indeplini cu buna credinta si impartialitate atributiile".
ora 11.55 Ovidiu Miculescu a fost validat ca presedinte - director general al Radioului Public, marti, de catre Parlament, cu 235 de voturi "pentru".
De asemenea, Claudiu Saftoiu a fost validat ca presedinte - director general al Societatii Romane de Televiziune (SRTv), marti, de catre Parlament, cu 265 de voturi "pentru" si 5 voturi "impotriva".
ora 11.50 USL vrea ca ca numirea lui Crin Antonescu si Valeriu Zgonea la sefia Senatului si, respectiv, a Camerei Deputatilor sa aiba loc miercuri, potrivit unor surse parlamentare citate de Mediafax.
Conform surselor citate, cererea USL de revocare din functia de presedinte al Camerei Deputatilor a Robertei Anastase urmeaza sa fie depusa marti, la ora 12.00. USL doreste ca revocarea din functia de presedinte al Senatului a lui Vasile Blaga si din functia de presedinte al Camerei Deputatilor a Robertei Anastase sa aiba loc tot marti.
ora 11.47 Premierul Victor Ponta a declarat, marti, ca a acceptat de aceasta data sa primeasca scrisoarea prin care presedintele Traian Basescu promite ca va demisiona daca va fi modificata Constitutia deoarece acum ocupa o functie importanta in stat si are obligatia de a se comporta institutional.
"Acum ocup o functie importanta si am obligatia de a ma comporta institutional", a raspuns Ponta unei intrebari a presei pe aceasta tema.
Presedintele Traian Basescu i-a inmanat lui Victor Ponta un dosar rosu, luni, la Cotroceni, la finalul ceremoniei de depunere a juramantului de investitura de catre noul ministru al Educatiei, seful statului si premierul purtand apoi o scurta discutie.
ora 11.45 Avocatul Poporului, Gheorghe Iancu: "Asta imi spune cum este caracterul unui om care una iti spune in fata si apoi te ataca pe la spate. Tot ce invoca USL nu are niciun temei. Nu am incalcat Constitutia si legile tarii, ci mi-am facut datoria, mi-am exercitat dreptul constitutional. Oricum, indiferent care va fi decizia finala, ma voi supune", a spus Iancu.
ora 11.30 Romania se confrunta cu un blocaj intre institutii, care trebuie rezolvat, dar Guvernul nu va emite o ordonanta de urgenta privind schimbarea din functie a judecatorilor de la Curtea Constitutionala, a declarat la Parlament premierul Victor Ponta.
Intrebat de jurnalisti daca Guvernul intentionati sa schimbe Legea Curtii Constitutionale, premierul a raspuns negativ. "Nu ! Cum o sa schimbe Guvernul judecatorii de la Curtea Constitutionala, ce este nebunia asta? Miercuri avem o sedinta obisnuita de guvern", a spus Ponta.
ora 11.05 Liderul deputatilor PDL, Mircea Toader, a declarat ca, potrivit Constitutiei, poate exista o singura sesiune extraordinara. El sustine ca USL nu a comunicat ordinea de zi a acesteia, ci le ofera parlamentarilor in fiecare zi "o surpriza".
Toader a precizat ca PDL nu poate fi de acord cu o sesiune extraordinara pe tema revocarii presedintilor Camerei Deputatilor si Senatului. "Noi nu putem sa fim de acord cu o sesiune extraordinara pentru revocarea presedintilor de Camera si Senat. Numai conform Regulamentului si Constitutiei, exista o singura sesiune extraordinara, s-a stabilit ieri in Birourile Permanente reunite ca dureaza pana vineri. Cu mare surprindere, nu ni s-a spus care va fi ordinea de zi pe fiecare zi. in fiecare zi, avem o surpriza", a precizat Mircea Toader.
ora 10.58 Presedinta Camerei Deputatilor, Roberta Anastase, a declarat ca USL nu a depus inca cererea de revocare a sa din functie. Ea afirma ca - atunci cand acest lucru se va intampla - ea nu va convoca Biroul Permanent pentru a discuta aceasta eventuala solicitare.
Anastase a mai precizat ca procedura utilizata de USL este "ciudata", in afara Constitutiei si ca aceasta nu poate fi in consecinta supusa la vot. Ea a aratat ca, procedural, revocarea din functiile de presedinte al Camerei sau al Senatului se poate face conform hotararilor Curtii Constitutionale, la propunerea grupului parlamentar care a dat mandatul initial pentru functia de presedinte si cererea se supune votului plenului doar in urma unei astfel de propuneri.
Anastase a mai spus ca, daca cererea de revocare va fi transmisa de catre USL Biroului Permanent, ea va face ceea ce a anuntat si Vasile Blaga respectiv nu va convoca Biroul Permanent.
ora 10.55 Majoritatea PSD-PNL ia in calcul, in sesiunea extraordinara care incepe marti, sa forteze schimbarea presedintilor celor doua Camere ale Parlamentului, inlocuirea judecatorilor CCR declarati incompatibili, revocarea Avocatului Poporului si initierea procedurii suspendarii presedintelui.
Potrivit unor surse parlamentare citate de Mediafax, demersul parlamentarilor USL ar putea sa se desfasoare in mai multe etape, in cele patru zile de sesiune extraordinara. "Trebuie sa facem tot posibilul pentru a schimba aceste institutii care lucreaza in favoarea presedintelui", au aratat sursele citate, care au adaugat ca, desi demersul USL este "la limita regulamentelor", este singura sansa pentru deblocarea crizei politice si a conflictului dintre presedinte, Guvern si Parlament.
USL incearca sa convinga parlamentarii UDMR sa se alature acestui demers, dar si sa atraga de partea puterii mai multi parlamentari PDL. Ei mizeaza pe faptul ca propunerile de schimbare din functie a presedintilor celor doua Camere vor putea fi aprobate in Birourile Permanente si apoi in plen datorita noii configuratii politice si a majoritatii pe care USL o are in cele doua foruri legislative.
ora 10.50 Surse din PSD citate de Mediafax au declarat ca Valer Dorneanu va fi propunerea USL pentru a ocupa ca interimar functia de Avocat al Poporului. El este in prezent adjunct al Avocatului Poporului, fiind avizat favorabil in aceasta functie de Comisiile juridice ale Parlamentului, in 3 aprilie.
De asemenea, Valer Dorneanu a fost propus pentru functia de Avocat al Poporului de catre USL, in iunie 2011.
ora 10.45 Premierul Victor Ponta a declarat ca el personal, in calitate de prim-ministru, nu a depus nicio cerere de revocare din functie a presedintilor Senatului si Camerei Deputatilor si a Avocatului Poporului.
Intrebat de jurnalisti de ce a cerut revocarea din functie a presedintilor Senatului si Camerei Deputatilor si a Avocatului Poporului, premierul s-a aratat mirat de aceasta intrebare. "Eu ? Eu, ca prim-ministru, am depus doar cererea de a ma adresa Parlamentului", a spus, zambind, Ponta.
[/b]ora 10.45[/b] Surse politice au declarat pentru stirileprotv.ro ca reprezentantii USL l-ar putea propune pe Crin Antonescu in functia de presedinte al Senatului, daca incercarea de revocare a lui Vasile Blaga va reusi. In acest fel, in cazul in care demersul USL de suspendare a presedintelui Romaniei va avea succes, Crin Antonescu va ocupa functia de la Cotroceni, interimar, pana la organizarea unor alegeri.
ora 10.30 Parlamentarii PDL parasesc plenul reunit. Ei au lasat pe pupitre foi cu mesaje ca "Salvati ICR", "Salvati TVR" si "Salvati Monitorul Oficial".
ora 10.20 Presedintele Senatului, Vasile Blaga, a declarat ca nu va convoca sesiune extraordinara a Senatului pentru revocarea sa din functie, intrucat solicitarea in acest sens a USL este "neconstitutionala si nelegala".
ora 10.15 USL a depus cererile de revocare din functie a presedintilor Senatului si Camerei Deputatilor, a anuntat Vasile Blaga. El sustine insa ca demersul este neconstitutional.
ora 10.05 PDL va ataca la Curtea Constitutionala hotararea pe care o va lua Parlamentul pentru revocarea Avocatului Poporului, a anuntat presedintele PDL, Vasile Blaga.
"In legea Avocatului Poporului exista o prevedere ca poate fi schimbat daca incalca grav Constitutia, dar nu despre asta este vorba, stim cu totii. USL nu guverneaza, a avut aseara o sedinta de Guvern in care nu a luat nicio decizie. Scopul lor in continuare este acela de a acapara punct cu punct toate institutiile statului. Bineinteles ca hotararea pe care o va lua Parlamentul noi o vom ataca la Curtea Constitutionala", a precizat Vasile Blaga, presedinte al Senatului.
ora 10.00 Grupurile PSD si PNL vor solicita, marti, in plenul Senatului, revocarea din functie a presedintelui acestei camere, Vasile Blaga, au declarat surse parlamentare citate de Mediafax. "Astazi, la plenul de la Senat de la 17.00 vom cere revocarea lui Blaga, pe considerentul ca majoritatea trebuie sa fie reprezentata in fruntea acestui for", au declarat sursele citate.
Pe de alta parte, surse din USL au declarat ca inca se analizeaza oportunitatea inlocuirii in functie si a Robertei Anastase la sefia Camerei Deputatilor.
ora 09.55 Birourile Permanente Reunite ale Senatului si Camerei Deputatilor au decis convocarea marti, la ora 14.00, a unei sesiuni extraordinare a Parlamentului pentru revocarea din functie a Avocatului Poporului, la solicitarea USL.
ora 09.45 Ovidiu Miculescu a fost validat ca presedinte - director general al Radioului Public de catre Comisiile de Cultura ale Parlamentului, cu 17 voturi "pentru" si 4 "abtineri".

Zi agitata in Parlamentul Romaniei
Tot marti, de la ora 16.00, cele doua Camere ale Parlamentului vor avea sedinte in plen, pentru a discuta "probleme inscrise pe ordinea de zi".

"Sesiunea extraordinara va dezbate toate proiectele de lege si initiativele legislative aflate pe ordinea de zi a Senatului pe parcursul acestei sesiuni, cele care au ramas nesolutionate, si, daca pana maine la ora 16.00 va veni si motivarea Curtii Constitutionale cu privire la Legea 213/2012 pentru modificarea si completarea Legii 35/2008 pentru alegerea Camerei Deputatilor si Senatului, va intra pe ordinea de zi si aceasta lege cu privire la ceea ce Curtea a spus ca este neconstitutional, sa vedem care articole, cum", a spus luni vicepresedintele Senatului, Ioan Chelaru (PSD).
Chelaru a mentionat ca aceasta lege contine doar doua sau trei articole, care au fost declarate in integralitate neconstitutionale. El a precizat ca urmeaza ca fiecare grup parlamentar sa isi exprime punctul de vedere.
Chelaru a aratat ca, in opinia sa, se va lua o decizie marti, daca motivarea Curtii va fi publicata in Monitorul Oficial. "Daca nu, e posibil ca urmare a acestei intarzieri sa se puna problema unei alte sesiuni extraordinare, chiar in aceasta saptamana, depinde cum va decide Curtea", a adaugat parlamenatrul.
Senatorul PSD a precizat ca USL a facut o solicitare pentru o sesiune extraordinara pentru 3 si 6 iulie. Intrebat ce se poate face cu legea uninominalului, el a raspuns: "Exista doua posibilitati: exista posibilitatea inlocuirii celor trei texte in discutie, exista si posibilitatea unui proiect nou, ramane ca in cadrul USL sa se ia o decizie".
Ioan Chelaru a mai spus ca vor exista aproximativ 22 de proiecte de lege pe ordinea de zi a sedintei de marti a Senatului. Curtea Constitutionala a decis, miercuri, ca Legea uninominalului pur este neconstitutionala.
PDL a depus, in 31 mai, la Curtea Constitutionala sesizarea privind legea votului uninominalului initiata de Victor Ponta si Crin Antonescu si care prevede ca vor fi alesi deputati si senatori cei care au castigat colegiul in care au candidat si prin care pragul electoral a fost eliminat.

Si Camera Deputatilor se reuneste marti, de la 16.00, in sesiune extraordinara
Camera Deputatilor se va intruni, marti, de la ora 16.00, in sesiune extraordinara, pentru a discuta mai multe proiecte de lege care risca sa fie adoptate tacit, a declarat vicepresedintele Camerei Eugen Nicolicea.

Decizia a fost luata in sedinta Biroului Permanent al acestei Camere.
Sus In jos
https://cos2.forumgratuit.ro
 
Marea schimbare planuita de USL: revocarea Avocatului Poporului si a conducerii Parlamentului
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cos2.forumulmeu.ro :: Subforumuri :: Sub-Forumuri :: Politica-
Mergi direct la: