Cos2.forumulmeu.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cos2.forumulmeu.ro

Cel mai smecher forum
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Distractie
››Televiziune
››Sport
››Filme
››Muzica
››Poze
››Jocuri
››Bancuri
››Retete culinare
››Pescuit si Vanatoare
Mica Publicitate


››Vanzari
››Cumparari
››Schimburi
››Imobiliare
››Prestari Servicii
››Locuri De Munca


Subforumuri
››Internet
››Politica
››Economie
››Legislatie
››Sanatate
››Educatie si Invatamant
››Agricultura si gradinarit
››Nunta
››Copii
››Frumusete
››Dragoste
››Monden
››Comert
››Constructi
››Diaspora
››Animale
››Religie si spiritualitate
››Astrologie si paranormal
Ultimele subiecte
» Ho Ho Ho [],(),(),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Supa de rosii EmptyDum Dec 08, 2013 4:35 pm Scris de rus27

» IDM Integration
Supa de rosii EmptySam Aug 24, 2013 12:15 am Scris de neludana2000

» Iron Man 3 [2013],(Acţiune, Aventuri, Fantastic),(Robert Downey Jr.),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Supa de rosii EmptySam Apr 27, 2013 1:56 am Scris de RiCoRo

» canale tv
Supa de rosii EmptyMier Apr 03, 2013 10:54 am Scris de Admin

» The Fast and the Furious 6 [2013],(Acţiune, Aventuri, Crimă, Thriller),(Dwayne Johnson, Vin Diesel, Paul Walker, Michelle Rodriguez),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Supa de rosii EmptyJoi Ian 03, 2013 3:57 am Scris de joxxer92

» Magic Mike [2012],(Biography, Comedy, Drama),(Channing Tatum, Alex Pettyfer, Matthew McConaughey, Matt Bomer, Joe Manganiello),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyMier Oct 17, 2012 2:10 am Scris de Admin

» Seeking a Friend for the End of the World [2012],(Comedie, Dramă, Romantic, SF, Dragoste),(Steve Carell, Keira Knightley),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyMier Oct 17, 2012 1:25 am Scris de Admin

» Madea’s Witness Protection [2012],(Comedie),(Danielle Campbell, Denise Richards, Tyler Perry),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyMier Oct 17, 2012 1:16 am Scris de Admin

» The Campaign [2012],(Comedie),(Zach Galifianakis, Will Ferrell),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyMier Oct 17, 2012 1:03 am Scris de Admin

» Taken 2 [2012],(Acţiune, Crimă, Dramă),(Liam Neeson),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyMar Oct 16, 2012 8:32 am Scris de Admin

» Looper [2012],(Acţiune, SF),(Bruce Willis, Emily Blunt, Joseph Gordon-Levitt),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyMar Oct 16, 2012 8:15 am Scris de Admin

» The Expatriate [2012],(Acţiune, Thriller),(Aaron Eckhart, Liana Liberato, Olga Kurylenko),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyVin Oct 05, 2012 6:57 am Scris de Admin

» Dredd [2012],(Acţiune, SF),(Karl Urban, Lena Headey, Olivia Thirlby),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyVin Oct 05, 2012 6:32 am Scris de Admin

» Stolen [2012],(Acţiune, Thriller),(Nicolas Cage, Malin Akerman, Josh Lucas),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyVin Oct 05, 2012 6:15 am Scris de Admin

» 6 Bullets [2012],(ACŢIUNE, CRIMĂ, THRILLER),(Jean-Claude Van Damme, Bianca Bree, Kristopher Van Varenberg),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyVin Oct 05, 2012 5:54 am Scris de Admin

» The Bourne Legacy [2012],(Acţiune, Aventuri, Thriller),(Jeremy Renner, Edward Norton, Rachel Weisz),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyVin Oct 05, 2012 5:12 am Scris de Admin

» Resident Evil: Retribution [2012],(Acţiune, Horror, SF, Thriller),(illa Jovovich, Sienna Guillory, Wentworth Miller, Jensen Ackles),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyVin Oct 05, 2012 5:02 am Scris de Admin

» The Possession [2012],(Horror, Thriller),(Natasha Calis, Kyra Sedgwick, Jeffrey Dean Morgan),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyVin Oct 05, 2012 4:52 am Scris de Admin

» People Like Us [2012],(Dramă),(Chris Pine, Elizabeth Banks, Olivia Wilde, Michelle Pfeiffer),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyVin Oct 05, 2012 4:42 am Scris de Admin

» Red Lights [2012],(Thriller),(Robert De Niro, Sigourney Weaver, Cillian Murphy),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyVin Oct 05, 2012 4:34 am Scris de Admin

» That’s My Boy [2012],(Comedie),(Adam Sandler, Andy Samberg),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyVin Oct 05, 2012 4:26 am Scris de Admin

» Arbitrage [2012],(Thriller),(Richard Gere, Susan Sarandon, Tim Roth),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyVin Oct 05, 2012 4:16 am Scris de Admin

» Cosmopolis [2012],(Dramă),(Robert Pattinson, Sarah Gadon, Jay Baruchel, Paul Giamatti),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyVin Oct 05, 2012 3:57 am Scris de Admin

» The Dinosaur Project [2012],(Aventuri, SF),(Natasha Loring, Matt Kane),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyVin Oct 05, 2012 3:48 am Scris de Admin

» Rock of Ages [2012],(Comedie, Dramă, Muzical, Romantic, Dragoste),(Tom Cruise, Paul Giamatti, Malin Akerman),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyVin Oct 05, 2012 3:39 am Scris de Admin

» The Magic of Belle Isle [2012],(Comedie, Drama),(Emma Fuhrmann, Madeline Carroll, Virginia Madsen),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Supa de rosii EmptyMar Sept 18, 2012 7:05 am Scris de Admin

» The Five-Year Engagement [2012],(Comedie, Dragoste),(Jason Segel, Emily Blunt),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Supa de rosii EmptyMar Sept 18, 2012 7:02 am Scris de Admin

» Supa de rosii
Supa de rosii EmptyVin Sept 14, 2012 5:10 am Scris de Admin

» Supa de mazare cu galuste
Supa de rosii EmptyVin Sept 14, 2012 4:58 am Scris de Admin

» Paine neagra cu seminte de in
Supa de rosii EmptyVin Sept 14, 2012 2:41 am Scris de Admin

» Paine rustica cu masline
Supa de rosii EmptyVin Sept 14, 2012 2:25 am Scris de Admin

» Paine cu iaurt si seminte de in
Supa de rosii EmptyVin Sept 14, 2012 2:19 am Scris de Admin

» Chec aperitiv cu masline
Supa de rosii EmptyMar Sept 11, 2012 2:28 am Scris de Admin

» Briose cu omleta si carnati
Supa de rosii EmptyMar Sept 11, 2012 2:25 am Scris de Admin

» Abraham Lincoln: Vampire Hunter [2012],(Acţiune, Fantastic, Horror, Thriller),(Mary Elizabeth Winstead, Benjamin Walker),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyJoi Aug 30, 2012 4:28 am Scris de Admin

» The Expendables 2 [2012],(Actiune, Aventura, Thriller),(Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, Chuck Norris, Dolph Lundgren, Jet Li),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyJoi Aug 30, 2012 3:36 am Scris de Admin

» Assassin's Bullet [2012],(Actiune, Drama, Thriller),(Christian Slater, Donald Sutherland, Elika Portnoy, Timothy Spall),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyMar Aug 14, 2012 12:31 am Scris de Admin

» Total Recall [2012],(Actiune, Aventura, SF, Thriller),(Colin Farrell, Kate Beckinsale, Jessica Biel),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyDum Aug 12, 2012 10:40 pm Scris de Admin

» Citizen Gangster [2011],(Drama, Crima),(Kevin Durand, Charlotte Sullivan, Kelly Reilly, Scott Speedman, William Mapothe),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyMar Aug 07, 2012 9:28 am Scris de Admin

» One in the Chamber [2012],(Acţiune, Thriller),(Dolph Lundgren, Cuba Gooding Jr., Billy Murray),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyMar Aug 07, 2012 9:05 am Scris de Admin

» The Tall Man [2012],(Horror,Mister, Thriller),(Jessica Biel, Stephen McHattie, William B. Davis),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyMar Aug 07, 2012 8:54 am Scris de Admin

» The Forger [2012],(Drama),(Josh Hutcherson, Hayden Panettiere, Lauren Bacall),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptySam Iul 28, 2012 10:49 am Scris de Admin

» Hijacked [2012],(Acţiune, Thriller),(Dominic Purcell, Randy Couture, Vinnie Jones),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyVin Iul 27, 2012 10:36 am Scris de Admin

» StreetDance 2 [2012],(Dramă, Muzical, Romantic),(),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyVin Iul 27, 2012 10:30 am Scris de Admin

» Alien Origin [2012],(Horror, Sci-Fi, Thriller),(Chelsea Vincent, Peter Pedrero, Philip Coc),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyVin Iul 27, 2012 10:22 am Scris de Admin

» The Dark Knight Rises [2012],(Acţiune, Crimă, Dramă, Thriller),(Gary Oldman, Christian Bale, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyVin Iul 27, 2012 10:12 am Scris de Admin

» White collar [2009],(Comedie, Crima, Drama),(Matt Bomer, Tim DeKay, Willie Garson, Tiffani Thiessen, Sharif Atkins),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyVin Iul 20, 2012 9:18 am Scris de Admin

» Weeds [2005],(Comedie, Crima, Drama),(Mary-Louise Parker, Hunter Parrish, Alexander Gould, Kevin Nealon, Justin Kirk),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyVin Iul 20, 2012 9:14 am Scris de Admin

» Veronica Mars [2004-2007],(Drama, Crima, Mister),(Kristen Bell, Percy Daggs III, Jason Dohring, Francis Capra, Enrico Colantoni),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyVin Iul 20, 2012 9:11 am Scris de Admin

» V [2009],(Drama, SF, Thriller),(Elizabeth Mitchell, Morris Chestnut, Joel Gretsch, Logan Huffman, Laura Vandervoort),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Supa de rosii EmptyVin Iul 20, 2012 9:08 am Scris de Admin

Subiectele cele mai active
Mission: Impossible - Ghost Protocol[2011],(Acţiune, Aventuri, Thriller),(Tom Cruise, Paula Patton, Simon Pegg),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Wrath of the Titans [2012],(Actiune, Aventura, Fantezie),(Liam Neeson, Ralph Fiennes, Sam Worthington),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
We Bought a Zoo [2012],(Comedie, Dramă),(Matt Damon, Scarlett Johansson, Thomas Haden Church),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Haywire [2011],(Acţiune, Thriller),(Channing Tatum, Ewan McGregor, Michael Douglas, Gina Carano),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Dark Tide [2011],(Thriller),(Halle Berry, Olivier Martinez),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Coriolanus [2011],(Dramă, Istoric, Thriller),(Gerard Butler, Ralph Fiennes),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
John Carter [2012],(Acţiune, Aventuri, Fantastic, SF),(Lynn Collins, Taylor Kitsch),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Ghost Rider: Spirit of Vengeance[2012],(Acţiune, Fantastic, Thriller),(Nicolas Cage),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
One for the Money [2012],(Acţiune, Comedie, Crimă, Thriller),(Katherine Heigl, Jason O'Mara, Daniel Sunjata),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Contraband [2012],(Acţiune, Crimă, Dramă),(Mark Wahlberg, Kate Beckinsale, J.K. Simmons, Ben Foster),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Top postatori
Admin (1111)
Supa de rosii I_vote_lcapSupa de rosii I_voting_barSupa de rosii I_vote_rcap 
marius1188 (17)
Supa de rosii I_vote_lcapSupa de rosii I_voting_barSupa de rosii I_vote_rcap 
mitdrag5 (12)
Supa de rosii I_vote_lcapSupa de rosii I_voting_barSupa de rosii I_vote_rcap 
bobcristi22 (12)
Supa de rosii I_vote_lcapSupa de rosii I_voting_barSupa de rosii I_vote_rcap 
bdaniela (10)
Supa de rosii I_vote_lcapSupa de rosii I_voting_barSupa de rosii I_vote_rcap 
andrea110 (9)
Supa de rosii I_vote_lcapSupa de rosii I_voting_barSupa de rosii I_vote_rcap 
mada33mad (8)
Supa de rosii I_vote_lcapSupa de rosii I_voting_barSupa de rosii I_vote_rcap 
bebebemat (8)
Supa de rosii I_vote_lcapSupa de rosii I_voting_barSupa de rosii I_vote_rcap 
olgabyy (6)
Supa de rosii I_vote_lcapSupa de rosii I_voting_barSupa de rosii I_vote_rcap 
rus27 (1)
Supa de rosii I_vote_lcapSupa de rosii I_voting_barSupa de rosii I_vote_rcap 

 

 Supa de rosii

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 1111
Data de inscriere : 26/05/2011

Supa de rosii Empty
MesajSubiect: Supa de rosii   Supa de rosii EmptyVin Sept 14, 2012 5:10 am

Supa de rosii

Preferata fetei mele este supa de rosii. De saptamani in sir, daca nu chiar luni, ma bate la cap sa ii fac supa de rosii sau “tăițăi în părădaisă”, cum le zicea bunu-meu, fie iertat. Am tot rugat-o sa aiba rabdare sa se coaca rosiile din gradina noastra – pentru ca anul asta am plantat rosii pentru prima data in gradinita, reteta de supa de rosii e un bun prilej sa ma laud si cu ele Smile – pentru ca bulionul pus de mine s-a terminat si parca nu imi venea sa fac supa de rosii cu pasta sau suc conservat (desi, daca nu ai altceva, sunt foarte bune si acelea). In sfarsit, azi am cules un cosulet bun de rosii, si mai mari, si mai mici, unele rotunde, altele lunguiete, unele mari, carnoase si incretite, in fine, rosii de tot felul dar toate nemaipomenit de parfumate, dulci si gustoase, pentru ca nimic nu se compara cu o rosie de gradina, lasata sa se coaca in plin soare si ajunsa la maturitate pe planta, nu in vreun depozit. Cu aceasta ocazie, am purces la treaba si i-am facut fetei supa de rosii, a carei reteta simpla dar intotdeauna foarte agreata de familia mea vreau sa o impartasesc cu voi.



Timp de pregatire: 00:15 ore
Timp de gatire: 00:25 ore
Timp Total: 00:40 ore
Numar portii: 4
Grad de dificultate: usor

Ingrediente Supa de rosii:
1,5-2 kilograme de rosii bine coapte sau 1 litru de bulion de rosii concentrat
1 ceapa
2-3 morcovi
1 bucata de telina cat 1 ou mic
optional, 1/2 de ardei gras
1 catel de usturoi
30 de ml. de ulei de masline extravirgin (asta am folosit eu, merge si un alt ulei, doar ca gustul uleiului de masline cu cel al rosiilor tare e prieten)
verdeturi: 3 foi de dafin, 1 ramurica de cimbru proaspat, 1 ramurica de busuioc, patrunjel verde sau busuioc pt. presarat (dupa preferinta)
1 lingura rasa de zahar
sare si piper
pentru servit: paste mici, scurte (eu am folosit risoni) sau crutoane de paine prajita aromata cu usturoi

Preparare supa de rosii:
Inainte de orice, sa ma laud cu rosiile din gradina; am cumparat rasadurile de la piata, fara sa stim ce soi anume vor fi, asa incat avem tot felul de rosii: mari, carnoase si turtite, rosii lunguiete si usor tuguiate, care inca nu s-au copt, cred ca sunt mai tomnatice, apoi unele perfect rotunde, de marimea unor mingi de tenis, dar si unele mici ca rosiile cherry. Suma investita in plante a fost de 15 lei, dar parfumul unei singure rosii de gradina valoreaza mai mult de atat.



Si sa ne intoarcem la “zupa noastră dă părădaisă”: rosiile se pot opari in apa clocotita 1-2 minute, apoi se vor decoji cu usurinta, dar de aceasta data am procedat un pic altfel, am asezat rosiile pe gratarul incins si le-am copt, intorcandu-le pe toate partile, timp de 5 minute, ceea ce a facut sa se concentreze aroma, sa prinda si un gust nemaipomenit de copt, dar sa se si desprinda foarte usor coaja.



Rosiile decojite si cu partea lemnoasa indepartata cu varful unui cutit le-am pus intr-o oala potrivita, le-am acoperit cu apa (se poate folosi la fel de bine supa de legume, de vita sau de pui), am adaugat dafinul, crenguta de cimbru si cea de busuioc si doar un praf de sare, apoi le-am pus pe foc.



Intre timp, se curata, se spala si se toaca marunt legumele, usturoiul se zdrobeste. Se incinge uleiul intr-o oala si se adauga toate legumele deodata, calindu-se pana se inmoaie, pe foc mic (sa nu se rumeneasca deloc, ar dauna gustului final al supei). Imediat ce se inmoaie legumele, se adauga o ceasca (200 de ml.) de apa si se fierb mai departe.



Dupa aproximativ 10 minute de fierbere, se ia de pe foc oala cu rosiile, se scoate dafinul si cimbrul si se paseaza cu blenderul de mana (se poate trece si prin sita, mai ales daca aveti probleme cu alergiile la semintele de rosii).

Rosiile pasate se adauga peste legumele calite si se completeaza cu apa pana la atingerea consistentei dorite (supa poate fi mai cremoasa sau mai lichida, dupa cum va place). In aceasta faza se condimenteaza supa cu 1 lingura rasa de zahar (necesar pentru a echilibra aciditatea rosiilor), sare si piper dupa gust.



Se fierbe in continuare pana cand legumele au consistenta dorita, eu le prefer cu putina textura, nu foarte moi. Daca se doreste, se pot pasa si legumele, facandu-se o supa crema.

Daca se prefera pastele pentru servit, se fierb pastele (sa fie unele marunte) in apa sarata conform instructiunilor de pe ambalaj si se adauga in supa dupa ce se limpezesc si se amesteca cu un strop de ulei ca sa nu devina lipicioase.

Eu prefer supa asta mai mult decat cu orice altceva cu paine prajita frecata cu usturoi si prelinsa cu o unda verzuie de ulei de masline.



In oricare varianta e la fel de buna asa ca nu imi ramane decat sa va doresc pofta buna!
Sus In jos
https://cos2.forumgratuit.ro
 
Supa de rosii
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Supă cremă de legume
» Supa de mazare cu galuste

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cos2.forumulmeu.ro :: Distractie :: Retete culinare :: Supe si ciorbe-
Mergi direct la: