Cos2.forumulmeu.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cos2.forumulmeu.ro

Cel mai smecher forum
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Distractie
››Televiziune
››Sport
››Filme
››Muzica
››Poze
››Jocuri
››Bancuri
››Retete culinare
››Pescuit si Vanatoare
Mica Publicitate


››Vanzari
››Cumparari
››Schimburi
››Imobiliare
››Prestari Servicii
››Locuri De Munca


Subforumuri
››Internet
››Politica
››Economie
››Legislatie
››Sanatate
››Educatie si Invatamant
››Agricultura si gradinarit
››Nunta
››Copii
››Frumusete
››Dragoste
››Monden
››Comert
››Constructi
››Diaspora
››Animale
››Religie si spiritualitate
››Astrologie si paranormal
Ultimele subiecte
» Ho Ho Ho [],(),(),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Paine rustica cu masline EmptyDum Dec 08, 2013 4:35 pm Scris de rus27

» IDM Integration
Paine rustica cu masline EmptySam Aug 24, 2013 12:15 am Scris de neludana2000

» Iron Man 3 [2013],(Acţiune, Aventuri, Fantastic),(Robert Downey Jr.),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Paine rustica cu masline EmptySam Apr 27, 2013 1:56 am Scris de RiCoRo

» canale tv
Paine rustica cu masline EmptyMier Apr 03, 2013 10:54 am Scris de Admin

» The Fast and the Furious 6 [2013],(Acţiune, Aventuri, Crimă, Thriller),(Dwayne Johnson, Vin Diesel, Paul Walker, Michelle Rodriguez),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Paine rustica cu masline EmptyJoi Ian 03, 2013 3:57 am Scris de joxxer92

» Magic Mike [2012],(Biography, Comedy, Drama),(Channing Tatum, Alex Pettyfer, Matthew McConaughey, Matt Bomer, Joe Manganiello),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyMier Oct 17, 2012 2:10 am Scris de Admin

» Seeking a Friend for the End of the World [2012],(Comedie, Dramă, Romantic, SF, Dragoste),(Steve Carell, Keira Knightley),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyMier Oct 17, 2012 1:25 am Scris de Admin

» Madea’s Witness Protection [2012],(Comedie),(Danielle Campbell, Denise Richards, Tyler Perry),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyMier Oct 17, 2012 1:16 am Scris de Admin

» The Campaign [2012],(Comedie),(Zach Galifianakis, Will Ferrell),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyMier Oct 17, 2012 1:03 am Scris de Admin

» Taken 2 [2012],(Acţiune, Crimă, Dramă),(Liam Neeson),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyMar Oct 16, 2012 8:32 am Scris de Admin

» Looper [2012],(Acţiune, SF),(Bruce Willis, Emily Blunt, Joseph Gordon-Levitt),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyMar Oct 16, 2012 8:15 am Scris de Admin

» The Expatriate [2012],(Acţiune, Thriller),(Aaron Eckhart, Liana Liberato, Olga Kurylenko),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyVin Oct 05, 2012 6:57 am Scris de Admin

» Dredd [2012],(Acţiune, SF),(Karl Urban, Lena Headey, Olivia Thirlby),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyVin Oct 05, 2012 6:32 am Scris de Admin

» Stolen [2012],(Acţiune, Thriller),(Nicolas Cage, Malin Akerman, Josh Lucas),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyVin Oct 05, 2012 6:15 am Scris de Admin

» 6 Bullets [2012],(ACŢIUNE, CRIMĂ, THRILLER),(Jean-Claude Van Damme, Bianca Bree, Kristopher Van Varenberg),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyVin Oct 05, 2012 5:54 am Scris de Admin

» The Bourne Legacy [2012],(Acţiune, Aventuri, Thriller),(Jeremy Renner, Edward Norton, Rachel Weisz),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyVin Oct 05, 2012 5:12 am Scris de Admin

» Resident Evil: Retribution [2012],(Acţiune, Horror, SF, Thriller),(illa Jovovich, Sienna Guillory, Wentworth Miller, Jensen Ackles),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyVin Oct 05, 2012 5:02 am Scris de Admin

» The Possession [2012],(Horror, Thriller),(Natasha Calis, Kyra Sedgwick, Jeffrey Dean Morgan),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyVin Oct 05, 2012 4:52 am Scris de Admin

» People Like Us [2012],(Dramă),(Chris Pine, Elizabeth Banks, Olivia Wilde, Michelle Pfeiffer),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyVin Oct 05, 2012 4:42 am Scris de Admin

» Red Lights [2012],(Thriller),(Robert De Niro, Sigourney Weaver, Cillian Murphy),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyVin Oct 05, 2012 4:34 am Scris de Admin

» That’s My Boy [2012],(Comedie),(Adam Sandler, Andy Samberg),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyVin Oct 05, 2012 4:26 am Scris de Admin

» Arbitrage [2012],(Thriller),(Richard Gere, Susan Sarandon, Tim Roth),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyVin Oct 05, 2012 4:16 am Scris de Admin

» Cosmopolis [2012],(Dramă),(Robert Pattinson, Sarah Gadon, Jay Baruchel, Paul Giamatti),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyVin Oct 05, 2012 3:57 am Scris de Admin

» The Dinosaur Project [2012],(Aventuri, SF),(Natasha Loring, Matt Kane),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyVin Oct 05, 2012 3:48 am Scris de Admin

» Rock of Ages [2012],(Comedie, Dramă, Muzical, Romantic, Dragoste),(Tom Cruise, Paul Giamatti, Malin Akerman),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyVin Oct 05, 2012 3:39 am Scris de Admin

» The Magic of Belle Isle [2012],(Comedie, Drama),(Emma Fuhrmann, Madeline Carroll, Virginia Madsen),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Paine rustica cu masline EmptyMar Sept 18, 2012 7:05 am Scris de Admin

» The Five-Year Engagement [2012],(Comedie, Dragoste),(Jason Segel, Emily Blunt),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Paine rustica cu masline EmptyMar Sept 18, 2012 7:02 am Scris de Admin

» Supa de rosii
Paine rustica cu masline EmptyVin Sept 14, 2012 5:10 am Scris de Admin

» Supa de mazare cu galuste
Paine rustica cu masline EmptyVin Sept 14, 2012 4:58 am Scris de Admin

» Paine neagra cu seminte de in
Paine rustica cu masline EmptyVin Sept 14, 2012 2:41 am Scris de Admin

» Paine rustica cu masline
Paine rustica cu masline EmptyVin Sept 14, 2012 2:25 am Scris de Admin

» Paine cu iaurt si seminte de in
Paine rustica cu masline EmptyVin Sept 14, 2012 2:19 am Scris de Admin

» Chec aperitiv cu masline
Paine rustica cu masline EmptyMar Sept 11, 2012 2:28 am Scris de Admin

» Briose cu omleta si carnati
Paine rustica cu masline EmptyMar Sept 11, 2012 2:25 am Scris de Admin

» Abraham Lincoln: Vampire Hunter [2012],(Acţiune, Fantastic, Horror, Thriller),(Mary Elizabeth Winstead, Benjamin Walker),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyJoi Aug 30, 2012 4:28 am Scris de Admin

» The Expendables 2 [2012],(Actiune, Aventura, Thriller),(Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, Chuck Norris, Dolph Lundgren, Jet Li),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyJoi Aug 30, 2012 3:36 am Scris de Admin

» Assassin's Bullet [2012],(Actiune, Drama, Thriller),(Christian Slater, Donald Sutherland, Elika Portnoy, Timothy Spall),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyMar Aug 14, 2012 12:31 am Scris de Admin

» Total Recall [2012],(Actiune, Aventura, SF, Thriller),(Colin Farrell, Kate Beckinsale, Jessica Biel),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyDum Aug 12, 2012 10:40 pm Scris de Admin

» Citizen Gangster [2011],(Drama, Crima),(Kevin Durand, Charlotte Sullivan, Kelly Reilly, Scott Speedman, William Mapothe),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyMar Aug 07, 2012 9:28 am Scris de Admin

» One in the Chamber [2012],(Acţiune, Thriller),(Dolph Lundgren, Cuba Gooding Jr., Billy Murray),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyMar Aug 07, 2012 9:05 am Scris de Admin

» The Tall Man [2012],(Horror,Mister, Thriller),(Jessica Biel, Stephen McHattie, William B. Davis),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyMar Aug 07, 2012 8:54 am Scris de Admin

» The Forger [2012],(Drama),(Josh Hutcherson, Hayden Panettiere, Lauren Bacall),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptySam Iul 28, 2012 10:49 am Scris de Admin

» Hijacked [2012],(Acţiune, Thriller),(Dominic Purcell, Randy Couture, Vinnie Jones),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyVin Iul 27, 2012 10:36 am Scris de Admin

» StreetDance 2 [2012],(Dramă, Muzical, Romantic),(),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyVin Iul 27, 2012 10:30 am Scris de Admin

» Alien Origin [2012],(Horror, Sci-Fi, Thriller),(Chelsea Vincent, Peter Pedrero, Philip Coc),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyVin Iul 27, 2012 10:22 am Scris de Admin

» The Dark Knight Rises [2012],(Acţiune, Crimă, Dramă, Thriller),(Gary Oldman, Christian Bale, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyVin Iul 27, 2012 10:12 am Scris de Admin

» White collar [2009],(Comedie, Crima, Drama),(Matt Bomer, Tim DeKay, Willie Garson, Tiffani Thiessen, Sharif Atkins),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyVin Iul 20, 2012 9:18 am Scris de Admin

» Weeds [2005],(Comedie, Crima, Drama),(Mary-Louise Parker, Hunter Parrish, Alexander Gould, Kevin Nealon, Justin Kirk),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyVin Iul 20, 2012 9:14 am Scris de Admin

» Veronica Mars [2004-2007],(Drama, Crima, Mister),(Kristen Bell, Percy Daggs III, Jason Dohring, Francis Capra, Enrico Colantoni),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyVin Iul 20, 2012 9:11 am Scris de Admin

» V [2009],(Drama, SF, Thriller),(Elizabeth Mitchell, Morris Chestnut, Joel Gretsch, Logan Huffman, Laura Vandervoort),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul) + Descriere,Imagini,Trailer etc.
Paine rustica cu masline EmptyVin Iul 20, 2012 9:08 am Scris de Admin

Subiectele cele mai active
Mission: Impossible - Ghost Protocol[2011],(Acţiune, Aventuri, Thriller),(Tom Cruise, Paula Patton, Simon Pegg),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Wrath of the Titans [2012],(Actiune, Aventura, Fantezie),(Liam Neeson, Ralph Fiennes, Sam Worthington),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
We Bought a Zoo [2012],(Comedie, Dramă),(Matt Damon, Scarlett Johansson, Thomas Haden Church),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Haywire [2011],(Acţiune, Thriller),(Channing Tatum, Ewan McGregor, Michael Douglas, Gina Carano),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Dark Tide [2011],(Thriller),(Halle Berry, Olivier Martinez),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Coriolanus [2011],(Dramă, Istoric, Thriller),(Gerard Butler, Ralph Fiennes),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
John Carter [2012],(Acţiune, Aventuri, Fantastic, SF),(Lynn Collins, Taylor Kitsch),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Ghost Rider: Spirit of Vengeance[2012],(Acţiune, Fantastic, Thriller),(Nicolas Cage),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
One for the Money [2012],(Acţiune, Comedie, Crimă, Thriller),(Katherine Heigl, Jason O'Mara, Daniel Sunjata),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Contraband [2012],(Acţiune, Crimă, Dramă),(Mark Wahlberg, Kate Beckinsale, J.K. Simmons, Ben Foster),Vezi filmul intreg online + Download Torrent (poti downloada filmul)
Top postatori
Admin (1111)
Paine rustica cu masline I_vote_lcapPaine rustica cu masline I_voting_barPaine rustica cu masline I_vote_rcap 
marius1188 (17)
Paine rustica cu masline I_vote_lcapPaine rustica cu masline I_voting_barPaine rustica cu masline I_vote_rcap 
mitdrag5 (12)
Paine rustica cu masline I_vote_lcapPaine rustica cu masline I_voting_barPaine rustica cu masline I_vote_rcap 
bobcristi22 (12)
Paine rustica cu masline I_vote_lcapPaine rustica cu masline I_voting_barPaine rustica cu masline I_vote_rcap 
bdaniela (10)
Paine rustica cu masline I_vote_lcapPaine rustica cu masline I_voting_barPaine rustica cu masline I_vote_rcap 
andrea110 (9)
Paine rustica cu masline I_vote_lcapPaine rustica cu masline I_voting_barPaine rustica cu masline I_vote_rcap 
mada33mad (8)
Paine rustica cu masline I_vote_lcapPaine rustica cu masline I_voting_barPaine rustica cu masline I_vote_rcap 
bebebemat (8)
Paine rustica cu masline I_vote_lcapPaine rustica cu masline I_voting_barPaine rustica cu masline I_vote_rcap 
olgabyy (6)
Paine rustica cu masline I_vote_lcapPaine rustica cu masline I_voting_barPaine rustica cu masline I_vote_rcap 
rus27 (1)
Paine rustica cu masline I_vote_lcapPaine rustica cu masline I_voting_barPaine rustica cu masline I_vote_rcap 

 

 Paine rustica cu masline

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 1111
Data de inscriere : 26/05/2011

Paine rustica cu masline Empty
MesajSubiect: Paine rustica cu masline   Paine rustica cu masline EmptyVin Sept 14, 2012 2:25 am

Paine rustica cu masline



Cu o zi inainte de a pleca din Italia, m-am gandit ca nu ne-ar strica deloc sa avem o painica delicioasa, crocanta si plina de masline negre (pe care eu le ador) imediat cum ajungem in Germania.

Stiam ca o sa ajungem tarziu si ca nu o sa mai gasim magazine deschise asa ca pana a doua zi cand am fi mers la cumparaturi, eram asigurati cu aceasta painica minunata. Zis si facut! Painea a iesit un deliciu, am si taiat cateva feliute ca sa fac cateva poze, am plecat voiosi dis de dimineata si abia cand am ajuns prin Austria mi-am dat seama ca am uitat painea acasa!!Sad( Mi-a parut si imi pare inca foarte rau pentru ca era extrem de buna dar asa se intampla cand te grabesti. Si noi ne-am grabit foarte mult. Am aflat abia luni seara ca miercuri urmeaza sa plecam asa ca am avut o singura zi la dispozitie pentru bagaje, curatenie, dezghetat frigidere, gatit, etc.

Reteta este foarte simpla si rapida, aluatul este cel al painii rustice rapide, numai ca de data aceasta l-am imbogatit cu masline si am schimbat modul de coacere.

Ingrediente:

500 gr faina
370 gr apa calduta
15 gr drojdie proaspata/4 gr dorjdie uscata
1 lingurita miere/zahar/malt
1 lingurita rasa sare
100-125 gr masline negre

In cazul in care nu va plac maslinele o puteti face cu nuci, rosii deshidratate taiate in bucatele mici, diferite seminte ( in, floarea soarelui, dovleac, etc), cu un mix de ierburi ( salvie, rozmarin, iarba ciorii, origano, maghiran).

Punem faina intr-un vas si facem o gropita in centrul ei. Frecam drojdia cu 1 lingurita de miere sau zahar sau malt si o amestecam apoi cu apa calduta (nu fierbinte!).
Turnam apa in centrul fainii si amestecam putin pana prinde consistenta. taiem maslinele in feliute subtiri si le adaugam aluatului.
Amestecam cu o lingura de lemn, deoarece aluatul este foarte moale si lipicios, pana cand inglobam maslinele in aluat.

Acoperim vasul cu folie de plastic alimentara si il lasam la dospit 2 ore.



Cu 20 minute inainte de terminarea perioadei de dospit, bagam in cuptor o cratita mai inalta (cca 30 cm inaltime si cu un diametru de 24cm) de inox cu capac de inox si il preincalzim la 220°C.

Rasturnam aluatul pe masa de lucru bine pudrata cu faina ( aluatul este destul de moale, desi este elastic) si ii dam o forma rotunda,


Cand cuptorul a atins temperatura de 220°C, scoatem cu grija cratita (atentie mare sa nu va ardeti), scoatem capacul, punem painica noastra in cratita, o acoperim repede cu capacul si o bagam in cuptor.
O coacem 40 minute la 220°C, apoi scoatem capacul si o mai coacem inca 15 minute ca sa prinda o culoare frumoasa, uniforma.

Dupa ce o scoatem din cuptor, o lasam sa se raceasca cca 10-15 minute in pozitie verticala. In acest fel, coaja va ramane crocanta dupa racirea completa.

Sus In jos
https://cos2.forumgratuit.ro
 
Paine rustica cu masline
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Chec aperitiv cu masline
» Paine cu iaurt si seminte de in
» Paine neagra cu seminte de in

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cos2.forumulmeu.ro :: Distractie :: Retete culinare :: Produse de panificatie si patiserie-
Mergi direct la: